Słowo AROMATERAPIA pochodzi od dwóch słów: „aroma” i „terapia”. Nazewnictwo przypisuje się Francuzowi Rene – Maurice Gattefosse, który w czasie I Wojny Światowej do opatrywania ran żołnierzy wykorzystywał dezynfekujący olejek eteryczny lawendowy. To on pierwszy napisał książkę na temat tej terapii. Aromaterapia jest dziedziną medycyny naturalnej. Polega na stosowaniu naturalnych olejków eterycznych wprowadzanych do organizmu przez drogi oddechowe (inhalacje) lub poprzez skórę, co ułatwia ich dostarczenie do krwi i rozprowadzenie po całym organizmie (masaż, kąpiel, kosmetyki, maści lecznicze).

Aromaterapia w Kudowskim SPA
Aromaterapia w Kudowskim SPA

Aromaterapia w Kudowskim SPA

 Obecnie stosuję (i nie zamierzam zaprzestać) w gabinecie aromaterapię, a wzięło się to stąd, że od dłuższego czasu poszukiwałam odpowiednich olejów do masażu, jednak często coś mi w nich nie odpowiadało, np.: skład. Teraz kiedy odkryłam świat aromaterapii i olejków esencjonalnych oraz ich niezwykłych właściwości, sama komponuję oleje do masażu z olejów bazowych (moim ulubionym jest ten ze słodkich migdałów, do twarzy używam też innych – jojoba, arganowy…) oraz olejków esencjonalnych. Ważna by były one w 100% naturalne. Wtedy współgrają z biochemią naszego ciała, nie drażnią zmysłów, nie powodują bólu głowy, wręcz przeciwnie, chce się je chłonąć i delektować ich zapachem na długo po masażu.

Olejki eteryczne mają bardzo wszechstronne zastosowanie. Oprócz działania kosmetycznego, mają wpływ również na nasze emocje za pośrednictwem układu limbicznego, który steruje naszym układem nerwowym.

Olejki eteryczne są tak silne, że oddziałują na człowieka w sposób kompleksowy: na sferę duchową (podnoszą wibracje, energię), fizyczną (np. działają przeciwbólowo, rozluźniająco na mięśnie) i emocjonalną (wyciszają, uspokajają) i takie trzy płaszczyzny posiadają też olejki eteryczne. Docierające do mózgu – przez zmysł zapachu – bodźce zapachowe silnie oddziałują na organizm ludzki, samopoczucie, stan psychiczny, fizyczny. Poszczególne olejki mogą działać relaksująco, uspokajająco, przeciwbólowo, przeciwwirusowo, bakterio i grzybostatycznie, poprawiająco koncentrację, polepszająco nastrój, a nawet są uznawane za naturalne afrodyzjaki.

Aromaterapia w Kudowskim SPA
Aromaterapia w Kudowskim SPA

Niestety olejki eteryczne są ciągle podrabiane ze względu na wysoką cenę, dlatego należy być ostrożnym w ich wyborze i szukać tylko tych w 100% naturalnych.

Oczywiście oprócz tego, że olejki eteryczne mogą przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia, istnieją też przeciwwskazania do ich stosowania i zawsze warto zapoznać się z dołączoną do nich ulotką.

Więcej aktualności:

 

Przeciwwskazania do masażu – Kudowskie SPA

Przeciwwskazania do masażu – Kudowskie SPA

PRZECIWSKAZANIA DO MASAŻU: ostre stany zapalne zmiany dermatologiczne (np.: intensywne owrzodzenia, wypryski, zapalenie mieszków włosowych, stany ropne) świeże wylewy krwawe pourazowe w stawach i mięśniach świeże krwiaki wewnątrzmięśniowe stany chorobowe przebiegające...

Agnieszki Kawuli spotkanie ze mną

Agnieszki Kawuli spotkanie ze mną

Na moim blogu pojawił się wpis o moim kursie masażu Lomi Lomi u Agnieszki Kawuli. Po naszym  spotkaniu Agnieszka (a robi to po każdym szkoleniu) również coś napisała i zamieściła to na swoim facebookowm profilu. Dzielę się tym również tutaj: ,,Trochę mnie pozamiatało....

Zbliża się rok działalności “Kudowskie SPA”

Zbliża się rok działalności “Kudowskie SPA”

Wspomnieniowo…. Powoli zbliża się rok działalności mojego gabinetu „Kudowskie SPA”. Poprzedni rok to ogromne skupienie na pracy, rozwoju (nie ustaję w tym), zbieraniu doświadczeń. To też czas, w którym spotkałam wielu cudownych, wyjątkowych ludzi. Mam za to ogromną...

Oficjalne otwarcie Kudowskiego SPA

Oficjalne otwarcie Kudowskiego SPA

Oficjalne otwarcie Kudowskiego SPA   W czwartek 24.06 Kudowskie SPA ruszyło oficjalnie. Była to okazja do spotkania z cudownymi kobietami. W czasie jego trwania odbył się pokaz kilku masaży dostępnych oczywiście w ofercie kudowskiego gabinetu. Zaproszone panie...

Odwiedź nasz fanpage i bądź na bieżąco.